1 2 3

Domofony i wideofony

 

Nasza firma zajmuje się instalacją domofonów oraz wideofonów w domkach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych, kamienicach, biurowcach itp. Oferujemy instalacje urządzeń, podłączenie, wykonanie okablowania, zabezpieczenie instalacji elektrycznej.

 

Istnieją trzy systemy domofonów do wyboru:

 

analogowy - idealnie sprawdza się w domach jednorodzinnych ze względu na niewielką liczbę urządzeń: przeważnie jeden bramofon i jeden lub dwa unifony. W przypadku domków, w których potrzeba wielu urządzeń ( na przykład mieszka w nim kilka rodzin) lepiej sprawdzają się systemy cyfrowe.

 

cyfrowy - składa się z centralki cyfrowej i unifonów wyposażonych w dekodery. Centrala ma numeryczną klawiaturę, na której wybija się odpowiedni numer lub kod dostępu, żeby otworzyły się drzwi lub furtka. W takich domofonach można regulować czas otwarcia zamka, długość dzwonienia lub rozmowy. Konstrukcja unifonów w systemie cyfrowym sprawia, że nawet gdy słuchawka jest źle odłożona, urządzenie działa prawidłowo, co nie jest możliwe w części systemów analogowych. Liczba przewodów w takim systemie jest niezależna od tego, jak wiele osób korzysta z urządzenia; on sam może być połączony z systemem ochrony budynku.

 

analogowo - cyfrowy - jest kombinacją dwóch systemów, w którym analogowe unifony łączone są z cyfrowym bramofonem. Drzwi otwiera się kodem lub kartą kodową

 

Rozwiązaniem bardziej zaawansowanym są wideofony - miniaturowe urządzenia o dużym kacie widzenia, działające również w nocy. System można wyposażyć dodatkowo w szerokokątny obiektyw poszerzający pole widzenia. W domu zainstalowany jest miniaturowy ekran, umożliwiający podgląd wejścia do posesji.

 

 

 

Instalatorstwo Elektryczne
Adam Chychłowski
05-282 Strachówka, ul. Nowa 15
tel.:602-11-38-12
e-mail: